EKOLOJİK KURU TEMİZLEME

İnsan sağlığına ve çevreye verdiği zararlar nedeniyle üzerinde birçok tartışma yaşanan kuru temizleme sektöründe, umut vaat eden gelişmeler yaşanıyor. Atlantik Makine tarafından ithal edilen Eazy Clean kuru temizleme makinesi, sağlığa zararlı perkloretilen solventi yerine, çevre dostu ve organik bir solvent olan hidrokarbon ile temizlik yapıyor.


Yaygın olarak kullanılan, insan sağlığına ve çevreye zararı bilinen perkloretilen, sinir sistemine, karaciğerlere, böbreklere ve solunum sistemine zarar veren bir solventtir. Havaya, toprağa, yeraltı ve dolayısıyla içme sularına karışarak tüm canlılara zarar veriyor.

Temizleme etkisinde perkloretilen kadar etkili olan hidrokarbon ise çevreye ve insan sağlığına zararı olmayan kokusuz, organik ve çevre dostu bir solventtir.


 


 

TÜRKİYE’DE İLK KEZ PERTEK KURU TEMİZLEMEDE KULLANILDI

Çevreye dost makineyi, Türkiye’de ilk olarak İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Pertek Kuru Temizleme kullanmaya başladı.

Pertek Kuru Temizleme’nin Sahibi Öztekin Öztürk, “Bu yatırımı rakiplerimizin önüne geçmek için değil, müşterilerimize daha iyi hizmet vermek ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için yaptık” diyor.12 yıldır sürdürdüğümüz kaliteli kuru temizleme hizmetimize, Türkiye de ilk defa doğa dostu, insan sağlığına zararı olmayan, organik solventli yeni makinamız ile devam ediyoruz.
 

Kuru Temizleme Makinası:
Eazy Clean - Fresenius

Solvent:
Çevre Dostu
Organik Solvent

Sonuç:
Solvent Kokusu Olmayan,
Uzun Ömürlü,
Parlak Renkli ve
Yumuşak / Hassas
Tutumlu Giysiler